Anasayfa E-bülten Siteiçi Arama İletişim Site Haritası   English
 Hakkımızda Kurumsal Danışmanlık Hizmetleri Kurumsal Eğitim ve Seminerler Aile Eğitim ve Seminerleri Okul Eğitim ve Seminerleri
          

 KURUCUMUZ

Prof. Dr. BENGİ SEMERCİ, 1986 yılında Hacettepe Tıp Fakültesi'nden mezun oldu. Zorunlu hizmetini tamamladıktan sonra, sırasıyla erişkin psikiyatrisi uzmanlığını ve çocuk ve ergen psikiyatristi uzmanlığını aldı. Hacettepe Tıp Fakültesi'nde uzun süre öğretim üyeliği yaptıktan sonra ayrılarak İstanbul'da çalışmaya başladı. Serbest hekimliğin yanı sıra,Yeditepe Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı Anabilim Dalı'n da 2004-2011 yılları arasında öğretim üyeliğine devam etti. Ayrıca, 2002-2004 yılları arasında Marmara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nde lisans, 2007-2008 öğretim yılında Doğuş Üniversitesi Psikoloji Bölümü'nde yüksek lisans dersleri verdi. 2007 yılında Bengi Semerci Enstitüsünü kurarak, yürüttüğü eğitim çalışmalarını tek çatı altında topladı.Bengi Semerci Enstitüsü’ün de ekibi ile birlikte kurumlara danışmanlık hizmetlerinin yanında, kurumsal eğitimleri sürdürmektedir.Kurumların çeşitli programlarında sohbet konuşmaları, kurumlara ve halka yönelik eğitici konferanslar vermektedir.Şirketlere ürün bazında ve sosyal sorumluluk projelerinde danışmanlık yapmaktadır. Prof. Semerci, Bengi Semerci Enstitüsü bünyesinde, Devlet Bakanlığına bağlı İstanbul ili sosyal hizmetler kurumları için, özellikle sokak çocukları, suça karışan çocuklar ve ticari cinsel sömürüye uğrayan kız çocukları için bakanlığın ve valiliğin bilimsel koordinatörlüğünü sürdürmektedir. Bu konuda yaptığı çalışma ile yurtdışında ödül kazanmıştır. Aynı zamanda özel muayenehanesinde serbest hekimliğe devam etmektedir. İstanbul Çocukları Vakfı yönetim kurulu üyesi ve Genel Sekreteri, TUGİAD (Türkiye Genç İş Adamları Derneği), Türkiye Psikiyatri, Türk Çocuk ve Genç Psikiyatrisi, Nöropsikiyatri, Politik psikiyatri dernekleri üyesidir. Prof. Dr. Bengi Semerci, 2006-2011 yılları arasında Ulusal Sosyal Hizmetler Danışma Kurulu üyeliği yaptı. Prof. Dr. Semerci, Dünya Psikiyatri Birliği Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu Çalışma Birimi üyesidir. Journal Attention Deficid dergisinin Editorial Board'unda bulunmakda ve Klinik Psikofarmakoloji Dergi'sinin Çocuk ve Ergen Psikiyatrisi Editörlüğünü sürdürmektedir. 

Yurtdışı ve yurtiçi bilimsel makalelerinin yanı sıra, çeşitli dergilerde yayınlanmış yazıları bulunmaktadır. Uzun süre AIDS eğitimi için çalışdı, Hacettepe AIDS Tedavi ve Araştırma Merkezi müdür yardımcılığı yapdı, bu çerçevede hazırlanmış, AIDS eğitim kitaplarına bölümler yazdı. Semerci'nin Sabah Gazetesi Cumartesi ekinde, Parents ve Elegans dergilerinde düzenli yazıları yayınlanmaktadır. 2006 yılında her Pazar, saat 11:50'de ATV'de Hadi Paylaşalım,2008 de Pazar saat 11:50'de TRT1'de Yaşam Sohbetleri adlı psikiyatri programını, 2010 yılında Habertürk TV kanalında, Prof.Dr. Kemal Sayar ile birlikte Psiko-Analiz adlı programı Bengi Semerci Enstitüsü ekibi ile hazırlayıp sundu. Prof. Dr. Semerci'nin Alfa Yayınları'ndan çıkmış, Duyguların Şifresi, Birlikte Büyütelim (Çocuk Ruh Sağlığı), Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu (Bebeklikten Erişkinliğe, Prof.Dr. Atilla Turgay ile birlikte), Artık Büyüdüm(Ergen Ruh Sağlığı,Aileler ve ergenler için), Hedef: Başarı, Çocuklarımızla Cinsellik Hakkında Nasıl Konuşalım ve Merkez Kitaplar'dan çıkan Sınav Stresi ve Başa Çıkma Yolları (Her sunum bir sınavdır) adlı kitapları, mesleki eğitim kitaplarında yazılmış kitap bölümleri bulunmaktadır. Prof.Dr.Semerci evli ve bir çocuk annesidir.

 
 

Bengi Semerci Enstitüsünü Twitter'dan İzleyin

Bengi Semerci Enstitüsünün Facebook Üyesi Olun

   Yayınlar  
 
Kitaplar
Makaleler
Basın
 
     
 
E-Bülten
Üyelik
Arşiv
 
     
 
Videolar
 
     
 
İletişim
 
     
 
bengi
semerci
.com
 

Copyright [2015] [Bengi Semerci Enstitüsü]. Tüm hakları saklıdır.

Bu sitede yer alan yazıların her türlü yayın hakkı Bengi Semerci Enstitüsü’ne ait olup; Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na göre yazılı izin alınmadan söz konusu yazıların herhangi bir bölümü veya tamamı iktibas edilemez veya herhangi bir usul ile çoğaltılamaz. Kaynak göstermek ve bilimsel kurallara riayet edilmek kaydı ile alıntı yapılması mümkündür. Buradaki yazılar bilgilendirme amacı taşımaktadır. Hastalık ve diğer sorunlar ile ilgili, teşhis ve tedavi yerine geçmez.